خرید اینترنتی آموزش بی نظیر پرورش قزل آلا

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش ماهی استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش ماهی و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

مجموعه آموزش پرورش ماهی قزل آلا

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

در 4 DVD و CDفقط 21000 تومان + هدیه! شماره مجوز: ۳۵۱/۹۵۴۸۳۲

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید
---------------------------------------------------------------------------------------

ساخت وبلاگ | ساخت سایت

تاريخ : ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ | ۰۱:۵۲:۰۵ | نويسنده : پرورش ماهي |
نحوه مكانيابي براي احداث مزارع تكثير و پرورش ماهي قزل آلا


1-    نزديكي به جاده آسفالته (جاده اصلي)

2-    دسترسي به آب آشاميدني

3-    دسترسي آسان به شبكه برق رساني

4-    دسترسي به به شبكه هاي مخابراتي (تلفن و تلفن همراه)

5-    نزديكي به بازار فروش

6-    امكان تهيه مواد اوليه مورد نياز از قبيل غذاي ماهي و ساير نهاده ها

 ساخت و آماده سازي استخرها
بعد از مراحلي چون بازديد از منطقه و مناسب بودن شرايطي چون اقليم ، توپوگرافي ، آزمايشات فيزيك و شيميايي آب و مالكيت ، در نهايت استخرهاي پرورشي احداث مي گردد. دقت در ساخت سازه هايي كه براي پرورش قزل آلا پيش بيني مي گردد مي تواند از صرف هزينه هاي اضافي براي اصلاح و تعمير آن در آينده جلوگيري نمايد. همچنين در نظر گرفتن فاصله مزارع تا شبكه برق سراسري نيز براي افزايش آتي مزرعه بسيار حائز اهميت است. بعد از اتمام احداث مزارع نوبت به آبگيري استخرها مي رسد.

قبل از آبگيري حوضچه ها ، ورودي و خروجي ها را كنترل كرده و از نصب توري در آنها اطمينان حاصل كنيم. بهتر است كه بعد از آبگيري تا مدتي آب در استخرها جريان داشته باشد تا از آببند بودن و سلامت استخرها اطمينان حاصل شود. ليكن كمترين زمان ماهيدار كردن حوضچه هاي پرورشي بعد از 24 ساعت از زمان آبگيري استخر است.

 ماهيدار كردن مزرعه

اولين مرحله از عمليات پرورش ماهي و شروع مديريت مزرعه ، استوكينگ يا ذخيره سازي بچه ماهي است. بدين منظور هر مزرعه مي بايست با توجه به ارتفاع مزرعه از سطح دريا، اقليم منطقه ، دماي آب و ... ، اقدام به تهيه ماهي يا بچه ماهي يا تخم ماهي نمايد. در برنامه توليد بايد، مواردي مانند تعداد لاينهاي توليد، تعداد لارو استوك نمودن ، وزن اوليه لاروها ، طول لاينهاي توليد ، وزن نهايي برداشت ، نمودار رشد در هر لاين مشخص گردد. سپس با توجه به برنامه ريزي انجام شده مي بايست لاروهاي مورد نياز و غذاي مورد نياز تهيه گردد. تهيه مواد افزودني به غذا و داروها نيز لازم است.


البته برخي از مزارع به جاي بچه ماهي از تخم سبز يا چشم زده به منظور استوكينگ استفاده مي كنند كه اين بستگي به امكانات مزرعه و وجود تجهيزات مورد نياز براي نگهداري از تخم ماهي در مزرعه دارد. هرچند اكثر مزارع در ابتداي شروع كار از لارو ماهي استفاده مي كنند و با گذشت زمان و بدست آمدن تجربه كاري در محل، استفاده از تخم ماهي متداول مي شود. تعداد لاينهاي توليد، زمان شروع لاينها، وزن اوليه ذخيره سازي، وزن نهايي برداشت و ... نيز به مرور زمان و با بدست آمدن تجربه، اصلاح مي گردد.

منبع: persianghezel.com


برچسب‌ها: ،


نظرات (0)

مطالب مرتبط با موضوع
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :