خرید اینترنتی آموزش بی نظیر پرورش قزل آلا

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش ماهی استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش ماهی و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

مجموعه آموزش پرورش ماهی قزل آلا

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

در 4 DVD و CDفقط 36000 تومان + هدیه! شماره مجوز: ۳۵۱/۹۵۴۸۳۲

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید

پرورش-ماهي0

در مطلب گذشته ۸ نكته بسيار مهم كه در مورد شرايط پرورش ماهي خاويار بايد بدانيد! را براي شما نگاشتيم. در اين پست تصميم داريم تا هزينه و حداقل سرمايه براي پرورش ماهي را طبق آخرين و جديدترين گزارشات به شما بيان نماييم.

مقدمه:

ماهي با خواص شگفت انگيز و مفيدي كه دارد امكان ندارد كه از برنامه غذايي خانواده ها حذف شود. ماهي ها منبع خوبي از آهن و پروتئين هستند و به تنظيم فعاليت هاي عصبي در مغز كمك فراواني مي كنند ولي ويژگي مخصوص ماهي كه آن را بين ساير مواد غذايي حائز اهميت خاص ساخته است، نوع چربي موجود در آن است. همه اين دلايل در كنار دلايل اقتصادي دست به دست هم داده اند تا بعضي از افراد به فكر پرورش ماهي بيافتند اما اين قبيل افراد ابتدا بايد روش اصولي اينكار را ياد بگيرند.

 

كليپي ببينيد درمورد برآورد سرمايه لازم براي پرورش ماهي :

 

مطلب كاربردي: آموزش نكات مهم پيرامون پرورش ماهي در حوضچه (گام به گام)


در ابتداي مطلب لازم است بدانيد كه استان هاي مازندران، چهارمحال و بختياري، لرستان و فارس به لحاظ توليد در جايگاه بالاتري قرار دارند.

بنا به گزارش واحد خبرگذاري تسنيم، حدود ۲۰ درصد از مجموع پروتئين حيواني مورد نياز انسان از ماهي تأمين مي شود و تقريبا يك سوم مردم جهان بيشترين پروتئين مصرفي خود را از ماهي بدست مي آورند. ماهي هاي گرمابي يكي از مهمترين منابع تأمين پروتئين است. سالانه حدود ۱۴۰ هزار تن ماهي گرمابي در ايران توليد مي‌شود. سرانه مصرف ماهي در كشور حدود ۸ كيلوگرم است كه يك سوم متوسط سرانه جهاني آن است.

پرورش-ماهي2

ماهي كپور به دليل ارزش غذايي بالا و نيز برخورداري از بازار صادراتي مناسب از جمله عرصه هايي است كه از منظر اقتصاد مقاومتي و امنيت غذايي موضوعيت دارد.  كار پرورش ماهي را از حياط منزل پدري اش شروع كرد و حالا سالانه ۷۰۰ هزار قطعه ماهي كپور پرورش مي دهد. يكي از فعالان پرورش دهنده ماهي، آقاي محمد بهمن كه فارغ التحصيل رشته شيلات است درگفتگو با اين واحد خيرگذاري درباره سودآوري پرورش ماهي كپور در كشور مي گويد: “بازار ماهي در كشور وضعيت خوبي دارد و محصول روي دست توليد كننده نمي ماند. در حال حاضر ۷۰۰ هزار قطعه ماهي كپور در اختيار دارم كه در صورت فروش پيش بيني مي كنم بين ۳۵۰ تا ۴۰۰ ميليون تومان سودآوري خالص داشته باشد.”

سرمايه اوليه براي پرورش ماهي:

پرورش-ماهي

اينكه شما مي خواهيد كارتان را با چه سرمايه و در چه حجمي آغاز كنيد، پس در نتيجه سرمايه اوليه هم به همان نسبت كوچك يا بزرگ بودن پروژه پرورشي شما كم و زياد مي شود. اگر شما بخواهيد اينكار را در مقياس كوچك شروع كنيد مسلما به سرمايه خيلي كمتري هم احتياج خواهيد داشت اما شروع كار پرورش ماهي با ظرفيت توليد بالا، نياز به سرمايه اوليه بالايي دارد. به گفته كارشناسان امر راه اندازي يك مزرعه پرورش ماهي با ظرفيت توليد زير ۲۰ تن در سال، توجيه اقتصادي ندارد؛ بنابراين براي شروع بايد كار را با اين حجم توليد در نظر بگيريد كه براي راه اندازي آن لا اقل به سرمايه اي بالغ بر ۲۰۰ ميليون تومان احتياج داريد، البته اين مبلغ منهاي هزينه هاي خريد زمين است. تمام هزينه ها شامل ساختمان اداري، انبار آذوقه، اتاقك نگهباني، ساخت استخرها و كانال هاي ورودي و خروجي آب به مزرعه و نصب تجهيزات فني مزرعه است، بنابراين از اين مبلغ ۷۰ تا ۸۰ ميليون تومان براي احداث ساختمان اداري، انبار غذا و انبار لوازم و تجهيزات استفاده مي شود (معمولا در مزارع پرورش ماهي به جاي احداث ساختمان هاي مجزا از يك ساختمان دو طبقه كه طبقه زيرين شامل انبار غذا و تجهيزات و طبقه دوم هم ساختمان اداري و دفتر فروش و يك اتاق استراحت است استفاده مي شود).

ساخت اتاقك نگهباني هم هزينه آنچناني برايتان ندارد و كمتر از پنج ميليون تومان تمام مي شود. مهم ترين قسمت كار ساخت و طراحي استخر هاست كه معمولا در مزارع به صورت متداول از سه نوع استخر استفاده مي شود؛ استخر هاي ۱×۱۰ براي نگهداري بچه ماهي هاي يك تا سه گرمي، استخر هاي ۵/۲ ×۲۰ براي نگهداري ماهيان پيش پرواري و استخرهاي ۳×۳۰ متر براي نگهداري ماهيان پرواري.

امروزه در اكثر مزارع پرورش ماهي از روش هاي توليد لايه اي استفاده مي شود به اين ترتيب كه پس از هر مرحله از توليد و رشد مرحله غربال گري صورت مي گيرد و به اين ترتيب ماهي ها با اندازه ها و وزن هاي يكسان در استخر هاي مجزا نگهداري مي شوند و به همين ترتيب كار ادامه مي يابد. به اين ترتيب تقريبا در تمام طول سال ماهي آماده فروش در مزرعه موجود است لذا مزرعه دار مي تواند مشتريان خود را در تمام طول سال راضي نگه دارد. فضاي كلي كه براي استخر در نظر گرفته مي شود بين ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع است كه يك فضاي مفيد۵۰۰ تا ۷۰۰ متري را در اختيار شما قرار مي دهد.

چنانچه مي خواهيد آموزش گام به گام نحوه تصفيه آب پرورش ماهي بصورت اصولي را بياموزيد كليك كنيد.

قيمت هر بچه ماهي براي خريد بمنظور پرورش و درآمد حاصل از پرورش آنها:

بچه-ماهي

مرتضي جواني صاحب استخر ماهي دماوند مي‌گويد: «براي بررسي ميزان سودآوري اين كسب‌وكار بايد روند تولي تا عرضه را بررسي كرد. شروع توليد از خريد بچه ماهي‌هاي يك تا سه گرمي آغاز مي‌شود، البته در برخي مزارع از بچه ماهي‌هاي پنج تا ۱۴۰ گرمي متغير است. قيمت هر بچه‌ماهي يك گرمي در بازار حدود ۱۶۰ تومان است و پس از آن تا پنج گرم به ازاي هر گرم ۱۵ تومان بر قيمت آن افزوده مي‌شود. از پنج گرم تا ۱۰ به ازاي هر گرم ۱۰ تومان و تا ۲۰ گرم به ازاي هر گرم هفت تومان قيمت بچه ماهي‌ها افزايش مي‌يابد و از ۲۰ گرم به بعد به‌صورت كيلويي خريدوفروش مي‌شود. درمرحله اول ۴۰ تا ۵۰ هزار بچه ماهي نياز است كه بين ۳۰ تا ۴۵ ميليون هزينه نياز دارد. طول دوره توليد شش تا هشت ماه است و طي اين مدت براي توليد هر كيلو‌گرم ماهي آماده فروش ۴/۱ كيلو‌گرم غذا مصرف مي‌شود كه در حال حاضر بين ۴۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان در بازار قيمت دارد بنابراين براي كل توليد در يك سال حدود ۲۸ تن غذا مصرف خواهد شد كه چيزي نزديك  به ۱۳۰ تا ۱۸۰ ميليون تومان سرمايه بايد صرف اين كار شود. پس از آن فروش تقريبا به روز شده و تامين سرمايه و منابع مالي مورد نياز ديگر بدون مشكل پيش مي‌رود. يك استخر مجهز و مناسب با طرح سودآور تقريبا توليد ۲۰ تن در سال را در نظر مي‌گيرد كه ساليانه حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ ميليون تومان فروش در نظر گرفته مي‌شود. به اين صورت با در نظر گرفتن هزينه‌هاي ذكر شده سودآوري مجموعه را بين ۳۰ تا ۳۵ درصد مي‌توان تخمين زد.»

كاربران گرامي! ممنون از اينكه ديدگاه هاي باارزش خود را با ما در ميان مي گذاريد. ضمناً آمادگي خود را براي پاسخگويي به سؤالات مرتبط شما در بخش نظرات اعلام مي كنيم.

منبع


برچسب‌ها: ،


نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :